Як фени та бластери впливають на ваш слух: що Вам потрібно знати, як грумера?
Чи знаєте ви, що як грумер, ви можете наразитися на ризик втрати слуху, викликаним шумом?

Фени - це єдине обладнання, яке потребують усі грумери, або власники розплідників собак і кішок, але, чорт візьми, їх іноді так важко вибрати.

Сушка вашого чотириногого клієнта або вихованця феном, на відміну від сушки на повітрі, є обов'язковою умовою для того, щоб шерсть виглядала гладкою і не путалася в ковтуни.

На сьогоднішній день на ринку існує кілька груп фенів:
1. ручні фени - для фінішної сушки і укладання шерсті;
2. фени - бластери (водосгони) - це потужні фени з потужністю від 2000Вт до 3800 Вт, призначені для основної сушки шерсті тварин після купання. Це досить потужні турбовані машини, які скорочують час сушіння в рази, особливо довгошерстих тварин. Але потужність даних фенів визначається не кількістю ват, а швидкістю видування повітря - це найголовніший показник роботи самого затребуваного і недешевого обладнання при грумінгу тварин, особливо собак великих порід. Тому при виборі фенів звертайте увагу саме на цей показник, особливо якщо ви працюєте з довгошерстими породами, які вимагають особливостей в сушці і укладанні шерсті. Фен може бути маленьким, з невеликою потужністю, і одним двигуном, але мати швидкість потоку повітря від 50-70 м / с - цієї швидкості вже досить для роботи з дрібними і середніми породами собак. І вам немає потреби, купувати фен більш потужний, і дорожчий.
Якщо ж ви розглядаєте фен для роботи з великими і довгошерстими породами, тоді вам необхідний потужний фен з двома двигунами, з більш високою потужністю і високою швидкістю потоку повітря - від 60 до 100 м / с.

При виборі професійного обладнання звертайте увагу на важливі характеристики, робіть свій вибір, а ми ж пропонуємо вам фени торгової марки Tigers ™ - TIGERS WOW-1 і TIGERS WOW-2. Ознайомитися з їх характеристиками детально можна за посиланням в нашому магазині.

Далі ми детально вам розповімо про фени і як правильно їх вибрати, на що звертати увагу в першу чергу, з яких матеріалів вони повинні бути виготовлені. І багато всього цікавого про фени та додаткове обладнання до них.

А тепер давайте розберемося які існують ризики для здоров'я професійного грумера і тварини. Точніше який вплив справляє рівень шуму фена на слух фахівця і слух тварин в салоні. І найголовніше як знизити ці ризики до мінімуму. ))


Поїхали?
Як же фени та бластери впливають на ваш слух: що потрібно знати грумера?


Наводимо статтю наших партнерів, засновану на дослідженні компанії Groomers Limited, проведену серед 317 професійних грумерів (інформація про дослідження ми взяли на сайті нашого партнеру: https://www.groomers-online.com/).

Одна річ, з якою ми всі можемо погодитися: грумінг-салони можуть бути дуже галасливими місцями! Є багато факторів, які цьому сприяють: дзвінки телефонів, гавкіт собак, дзижчання машинки для стрижки ... але є парочка великих «негідників» - фени та бластери!

Часто, при покупці фена або бластера, наша перша думка: яка «галасливість» обладнання?
«Як мої пухнасті клієнти відреагують на це»? Наші думки завжди пов'язані з благополуччям тварин, що знаходяться під нашою опікою. Але ви коли-небудь замислювалися про негативний вплив вашого обладнання на ваш слух?

Все залежить від рівня шуму обладнання, який, як ми знаємо, вимірюється в горезвісних децибелах. Ви дуже добре знаєте, що фени поставляються з різними швидкостями і настройками, але ви не можете контролювати і регулювати наскільки гучними вони можуть бути, особливо при максимальній швидкості. Гучність деяких з цих фенів може досягати рівня 108 децибел!
Довідкова інформація: больовий поріг для людини становить 110 децибел. І повірте, і це дійсно дуже голосно!

Дослідження компанії Groomers Limited, проведене серед 317 професійних грумерів, показало, що 88% не знали який же рівень шуму має їх робочий фен. Це не те, про що ми зазвичай думаємо, але для нас так важливо це знати! Ми також повинні розуміти, як це впливає на наше здоров'я і здоров'я інших людей або тварин в бізнесі.

У дослідженні 2012 року «Вплив шуму від професійних фенів» ця тема була розглянута, і вона дала деякі дійсно цікаві результати. Були протестовані чотири фена. І, дослідження показало, що середній рівень шуму для трьох з чотирьох марок становив від 105 до 108 децибел, а для четвертої - 94,8 децибела.

Уже доведений факт: звуки менше 75 децибел, навіть після тривалого впливу, навряд чи можуть призвести до втрати слуху. Однак тривале або багаторазову дію звуків на рівні 85 децибел або вище може призвести до втрати слуху.

Правила OSHA (Управління з безпеки та гігієни праці) регламентують час впливу шуму на учасників бізнесу: «гучність» від 105 децибел протягом 40-60 хв / день. Такі показники гарантую, що пошкодження слуху не відбудеться. На жаль, дослідження Groomers Limited показало, що 95% з нас піддаються впливу шуму фенів довше, причому кожен день, а 38% з нас «чують» шум фена протягом більше 4 годин на день. Вообщем, результати не дуже втішні: більшість грумерів потрапляє в зону ризику і їм може загрожувати втрата слуху через високого рівня шуму від професійного обладнання.

Основні три фактори, які можуть викликати втрату слуху: 1 інтенсивність звуку, 2 близькість джерела і 3 тривалість впливу. Зброя, яку вистрілить прямо біля вуха, може миттєво оглушити кого-небудь, в той час як звук MP3-плеєра з максимальною гучністю (близько 105 децибел) протягом півгодини щодня буде повільно викликати шумову втрату слуху. Згідно WebMD, «більшість випадків шумовий втрати слуху викликано багаторазовим впливом помірного рівня шуму протягом багатьох років, а не короткочасним впливом дуже гучного шуму».

Грумери, які працюють самостійно, можуть обмежити використання фена, але ті, хто працюють у великому салоні, часто використовують одночасно кілька одиниць обладнання та піддаються ще більшому ризику, оскільки рівень децибел вище, і час дії - більше.

Ознаками втрати слуху, викликаної шумом, згідно з даними Інституту поліпшення слуху, є «утруднення розуміння мови», «дзвін або дзижчання після впливу гучних шумів» або відчуття «переповненості» в вухах після відходу з галасливою зони. Якщо у вас є будь-якої з них, є ймовірність, що ваш слух вже порушено високим рівнем шуму, і тому час діяти зараз!


Отже, як Ви можете захистити себе і своє здоров'я в жвавому салоні? Ви повинні чітко знати головне правило: зі збільшенням гучності зменшується кількість часу, при якому відбувається критична точка навантаження на вухо і можливість пошкодження слуху. За даними Інституту поліпшення слуху, звук в 100 децибел може завдати шкоди протягом 15 хвилин, а 85 децибел почнуть завдавати шкоди тільки через 8 годин. Понизьте звук до безпечного рівня, і у вас набагато менше шансів пошкодити слух. Ось чому ми рекомендуємо тримати під рукою пару захисних навушників.

Ви можете дізнатися рівень децибел в вашому фені або салоні в цілому декількома способами. Деякі постачальники або виробники включають цю характеристику в свої опису продуктів в Інтернеті або на упаковці, але якщо ні, то ви можете легко завантажити безкоштовний додаток для читання децибел на свій смартфон або навіть купити вимірювач децибел в магазинах електроніки.

В опитуванні Groomers Limited 2018 року 57% опитаних грумерів не мали захисних навушників, а з тих, хто їх носив, тільки 16% носили їх кожен раз, коли використовували бластер або фен. Найважливіша річ, яку можна отримати з цього, - це починати використовувати захисні навушники при кожному використанні фена або бластера. Вони захищають ваш слух, поглинаючи звукові хвилі, допомагаючи зменшити кількість децибел, які потрапляють в ваші вуха. Проте, 90% опитаних в опитуванні вважали за краще не надягати захисні навушники. І як цього можна досягти? Все просто: інвестуйте в фен, який буде набагато тихіше.

Ми пропонуємо Вам дуже тихі фени ТМ Tigers: TIGERS DRYER WOW-1 або TIGERS DRYER WOW-2. Це надійні фени, які оснащені «Полімерної технологією глушіння», яка гарантує, що вони працюють в безпечному діапазоні рівня шуму слуху навіть протягом тривалого часу. Номінальні значення децибел для цих фенів варіюються від 60 дБ до 80 дБ. Ідеально підходять для професійної сушіння. Фени відрізняються міцним і легко чиститься металевим корпусом, який забезпечує тепловий захист. Кожен фен оснащений безліччю корисних аксесуарів.