«Якщо ветеринар виявляє у тварини неспецифічні ознаки захворювань черевної порожнини, він призначає рентгенографію черевної порожнини та УЗД. Відповідно до одного ретроспективного дослідження, метою якого було порівняння клінічної користі рентгенографії та УЗД у 105 кішок і собак з ознаками абдомінальної патології, УЗД-діагностика виявилася більш ефективною. Остаточний діагноз визначається за допомогою УЗД в 59% випадків, в той час як рентгенографія допомогла з постановкою діагнозу в 25,7% випадків. Крім того, ультрасонографія дозволила отримати додаткову клінічно значиму інформацію в 76% випадків, а в 47% випадків допомогла змінити або уточнити діагноз. »

Грунтуючись на результатах наукового дослідження, можна стверджувати, що УЗД і рентгенографії цілком достатньо, щоб провести початковий діагностичний тест для дослідження грудної та черевної порожнини тварин.

Від чого залежить ефективність лікування наших домашніх вихованців? В першу чергу, звичайно, від професіоналізму ветеринара, якісної діагностики та правильно підібраної стратегії лікування. Але не менш важливим фактором є наявність у ветеринарному кабінеті сучасного і функціонального медичного оснащення.

 

Які бувають різновиди ветеринарних діагностичних столів?

 

На ринку ветеринарного обладнання діагностичні столи представлені в декількох категоріях, вони розрізняються своєю конфігурацією і комплектацією в залежності від функціонального призначення.
Діагностичні столи - це загальна назва ветеринарного обладнання для проведення УЗД-обстежень та рентгенографії, виявлення різних відхилень і захворювань внутрішніх органів тварини.
У діагностичних столів ТМ Tigers стійка і при цьому мобільна конструкція, велика вантажопідйомність. Стільниці виготовляють із зносостійкого матеріалу з особливим покриттям, яке не псується від частого дезинфікуючого очищення. Столи оснащені добре продуманими елементами: підйомниками, висувними модулями, відкидними вікнами.

• Рентгенологічний ветеринарний стіл

Його використовують виключно для отримання рентгенограми тварини. До даної категорії столів існують особливі вимоги. Стільниця повинна бути рентгенопрозорою, тобто з хорошою проникаючою здатністю для рентгенівських променів. Наприклад, з поліпропілену, як у столів Tigers X-Rays: таке покриття добре пропускає рентгенівські промені (до 98%) - відмінна якість рентгенограми гарантовано.
Як уже зазначалося, рентгенографія - важливий діагностичний інструмент ветеринарного лікаря. І хоч технологія, пов'язана з генерацією рентгенівських променів, залишилася відносно незмінною з моменту її відкриття, процес виробництва рентгенограм значно змінився. Зокрема, поява систем цифрової радіографії зробило революцію в ефективності виробництва і поширення рентгенівських знімків.
В умовах практики для дрібних тварин касета, яка приймає рентгенівські промені, може використовуватися на поверхні рентгенівського столу або ж встановлюватися в «кріпильному блоці», який утримує рентгенівську касету / пластину під стільницею. Деякі системи аварійного відновлення розроблені з урахуванням високої портативності, що дозволяє швидко отримувати цифрові рентгенограми пацієнтів дрібних і великих тварин, як в практичних, так і в польових умовах.

Переважне поглинання рентгенівських променів різними тканинами організму - дуже важлива умова для створення якісної діагностичної рентгенограми. І навпаки, розсіювання рентгенівських променів негативно позначається на якості рентгенографічного зображення: воно призводить до генерализованному «туману» або сірості плівки. Крім того, розсіяні рентгенівські промені сприяють загальному опроміненню персоналу шкідливим випромінюванням і тому небажані.
Щоб уникнути розсіювання необхідно, щоб матеріал стільниці сприяв швидкому і точному проходженню рентгенівських променів.
Рентген столи торгової марки Tigers створені з урахуванням всіх необхідних вимог для проведення якісної рентгенології тварин. Столи оснащені кассетопріёмніком - кріпильним блоком, на платформі якого можна розміщувати касети будь-якого розміру. При цьому рентген промені приймаються по всій поверхні столу, так як платформа, на якій встановлений кассетопріёмнік, пересувна. Ще одна перевага - максимально коротку відстань між касетою і стільницею (не більше 25 мм.), Що дозволяє робити найякісніші знімки - без шуму і втрати різкості.
"MyVet Imaging (підрозділ Rayence Inc.), нещодавно запустило так звану першу на ринку ветеринарної системи цифрову рентгенографічну систему. За даними компанії, стіл опускається досить низько, щоб вмістити великих собак.
«Стіл тихо опускається на підлогу, щоб завантажити ваших великих датчан, сенбернарів або інших великих порід без ризику отримати травму спини собі або вашим співробітникам», - сказав Райан Еверхарт, менеджер з розвитку міжнародного бізнесу в MyVet Imaging з Форт-Лі, Нью-Джерсі
Двигуни спроектовані так, щоб не створювати шуму і не лякати тварин, коли стіл піднімається або опускається. Система живиться від 32-кіловатного генератора і цезієвого цифрового рентгенівського детектора."

TM Tigers готова запропонувати на ринок стіл Tigers X-Rays зі станиною X-Pro на електричному підйомнику. Це єдиний у своєму роді стіл з піднімається платформою і прозорою рентгенологічної стільницею на ринку України, Росії та СНД.

• Ветеринарний стіл для виконання УЗД-діагностики

Стільницю виготовляють з міцного, стійкого до подряпин матеріалу. У столів часто присутні відкидні борти, завдяки чому тварина можна зручно укласти на бік при проведенні Ехокардіограма або, наприклад, УЗД легенів. Компанія Tigers виготовляє три моделі столів для проведення УЗД-діагностики - різного розміру і з різними типами підйомників. Для комфортної роботи ветеринара передбачений механізм, що піднімається на висоту від сорока п'яти до ста п'ятнадцяти сантиметрів.
Стіл багатофункціональний, може застосовуватися як для УЗД-діагностики організму і серця пацієнта, так і для звичайного ветеринарного огляду. На ньому зручно перевозити тяжкохворого вихованця в кабінет стаціонарного лікування, так як він має в своїй комплектації колеса.
Матеріал стільниці - водонепроникна фанера. Полімерне, протиковзке покриття добре переносить обробку будь-яким засобом для дезінфекції. Висота регулюється. В столі є два відкидних вікна, що дуже зручно при проведенні УЗД-обстеження серця, як з правого, так і з лівого боку грудної клітини.
Ми встановлюємо допоміжну стільницю (стіл при цьому подовжиться до 165 см.) Це необхідно для комфортної УЗД-діагностики найбільших порід собак без залучення до процесу асистентів (які в інших випадках повинні утримувати тварину на вазі).
Столи TM Tigers розроблені таким чином, що їх можна встановлювати в невеликих ветеринарних клініках як приймального і діагностичного столу. Тим самим ви економите на обладнанні при плануванні своєї ветеринарної клініки або ветеринарного кабінету. Серед наших партнерів є ті, які використовують його також в якості хірургічного столу. Стіл Tigers USI - це універсальне рішення для Вашої роботи.